UA
EN
RU
15 квітня 2019

      З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів 11 квітня 2019 року, науковим співробітником Мирошем В.Б. було проведено оглядову екскурсію Державним архівом Львівської області для учнів 10 класу школи № 72 м. Львова. Під час екскурсії учнів було ознайомлено з експозиціями виставок архіву та унікальними матеріалами з історії голокосту в часи німецької окупації (1941 – 1944 рр.), а саме: обвинувачення та судові вироки у справах переховування євреїв, відозви та сімейні фотографії.

 

         11 квітня 2019 року у рамках співпраці з Люблінським університетом імені Марії Кюрі–Склодовської (Республіка Польща), науковим співробітником Мирошем В.Б. було проведено оглядову екскурсію Державним архівом Львівської області для групи студентів істориків II року навчання вище зазначеного вищого навчального закладу. 

      В ході екскурсії студенти ознайомилися з експозиціями виставок архіву, а також було представлено унікальні документи з історії Львівського університету, в тому числі: «Облята привілею про заснування колегіуму у Львові» (1661), протоколи засідань ІІІ з’їзду польських істориків (1900), диплом про присвоєннязвання доктора філософії «гоноріскауза» профессору Львівського університету Вітковському Августу (1912), про організацію комісії з святкування 400 – річчя з дня смерті Рафаеля (1920), статути філософського та гуманітарного факультетів (1921 – 1931), листи видатного науковця у галузі фізики та хімії Марії Кюрі – Склодовської та видатного музиканта, композитора Яна Падаревського з подяками за присвоєння звання почесних докторів філософії Львівського університету (1912).
     Керівник групи профессор Януш Лозовський висловив подяку організаторам прийому студентів за цікаву та змістовну екскурсію.

випадковий матеріал
Проект постанови бюро Львівського обкому КПУ та виконкому обласної Ради народних депутатів від 11.06.1986 р, № 297 «Про будівництво будинків садибного типу в Макарівському районі Київської області для населення, що евакуюється з Чорнобильської АЕС».