UA
EN
RU
17 травня 2018

16 травня 2018 р. науковий співробітник відділу використання інформації документів ДАЛО Олег Бондар відвідав лекцію літературознавця, викладача польської філології Вроцлавського університету, директора Вроцлавського будинку літератури та головного редактора Вроцлавського видавництва «Warstwy» Яна Янджея Хороши "Станіслав Вінценз: від Гуцульщини до "Полонини", що відбулась у приміщені читального залу Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника у рамках LХХVІІІ Оссолінських зустрічей, та під патронатом Польського Консульства у Львові.
         Доповідач ознайомив з життєвим та творчим шляхом видатного письменника – філософа, перекладача, дослідника гуцульської антропології, ономастики, румунських, польських та єврейських впливів на культуру і побут Гуцульщини кінця ХІХ – початку ХХ ст. Анджей Ян Хороши розповів про людей,які його оточували, про їх вплив на формування Станіслава, як неординарної особистості, а також про вплив його творчості на розвиток науки в Європі.Також доповідач оповів про його етнографічні експедиції Гуцульщиною, розкрив різні аспекти з історії та культури гуцулів та взаємний вплив етнічних одиниць, які проживали на терені Гуцульщини на розвиток культури і соціально – побутового життя краю кінця ХІХ – початку ХХ ст., які прекрасно описав у своїх творах Станіслав Вінценз.
         У вищезазначеному заході взяли участь представники польського консульства, керівники музейних закладів, представники науки та мистецтва міста Львова.

випадковий матеріал
Довідка про роботу українського драматичного театру М. Заньковецької