UA
EN
RU
18 січня 2017

17 січня 2017 року науковий співробітник відділу використання інформації документів Державного архіву Львівської області Олег Бондар відвідав презентацію виставки "Ярослав Пастернак – дослідник галицької "Трої", що відбулась у приміщенні виставкового залу Львівського історичного музею о 14.00 за участі представників Львівської обласної державної адміністрації, громадськості і наукових кіл області.

На виставці були представлені особисті реліквії родини Пастернаків, рукописні записи і креслення зроблені особисто, а також численні світлини вченого. Окремим комплексом подані світлини, зроблені особисто Ярославом Пастернаком, які і сьогодні викликають жваве зацікавлення у науковців, позаяк багатьох перлин Львівщини уже не існує.

На виставці було представлено до огляду археологічні знахідки з різних місцевостей, де вчений проводив розкопки (Котованого, Переросля, Крилоса, Белза, Валяви, Пліснеська). Особливу увагу заслуговують два унікальні предмети: залізний колт із Крилоса та кістяна пластина з плоско - різьбою із Пліснеська. Ці реліквії повернулись з Канади до Львівського історичного музею у 1997 р.

Значну зацікавленість у відвідувачів викликали представлені на виставці документи та матеріли з Державного архіву Львівської області, які висвітлюють життя і діяльність виданого українського археолога, доктора філософії Ярослава Пастернака у місті Львові у 1910 – 1914 рр. та у 1928 – 1944 рр.

На виставці були представлені документи і матеріали з таких наукових інституцій, як: Відділ археології Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України; Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького; Винниківський історико - краєзнавчий музей; Центральний державний історичний архів України у м. Львові; Відділ україніки Національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника; Інститут досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника; Український католицький університет; Музей Рогатинської гімназії, а також документи і матеріали родини вченого — Марії Бішко та Анісії Лагодської; дослідників життя та творчості Я. Пастернака - Тараса Романюка та Ігора Коваля. Усього на виставці репрезентовано понад 400 експонатів.

Опісля відкриття виставки науковий співробітник відділу використання інформації документів Державного архіву Львівської області Олег Бондар прийняв участь у круглому столі, що відбувся у приміщенні актового залу Львівського історичного музею і на якому були висвітлені найцікавіші питання з життя і діяльності непересічної особистості, відкривача "галицької Трої", - Ярослава Пастернака.

 

випадковий матеріал
Постанова Верховної Ради України