UA
EN
RU
01 грудня 2016

15-17 листопада 2016 року керівництво Державного архіву Львівської області взяло участь у  відзначенні ювілею Вроцлавського університету (Республіка Польща) та обговоренні проекту договору про співробітництво між Львівським, Вроцлавським університетами та Державним архівом Львівської області (далі-ДАЛО).

             За словами директора архіву Мартенс І.Є., 16 листопада 2016 року відбулась  зустріч з ректором університету Адамом Єзєрським, та  ознайомлення з деталями  науково-дослідницького проекту “Альма матер Леополіенсіс. Діяльність Львівської  гуманістики 1661-1946р.” У даному проекті будуть задіяні Вроцлавський університет, Національний університет ім. Ів. Франка у Львові та Державний архів Львівської області.

            Проект передбачає виготовлення цифрових копій особових справ професорсько- викладацького складу та службовців Львівського королівського університету ім. Франца І ( 1817-1918 рр), з 1919 по 1939 рр.  ім. Яна Казимира, які є на збереженні у Державному архіві Львівської області ( Ф-26, оп.5), та розрахований на п’ятирічний період.

            Також делегація архіву відвідала архіви Вроцлавського університету та Політехніки,  де мала можливість ознайомитись із сучасними європейськими технологіями щодо зберігання документів ( сенсорні стелажі, обладнання серверних кімнат, автоматизовані системи пожежогасіння).

            17 листопада 2016 року делегація ДАЛО відвідала Державний архів у Вроцлаві, де з керівництвом архіву обговорили деталі проекту та договору про співпрацю, основні напрями роботи архівів та проблемні питання. Директор архіву п. Януш Голашевський  провів екскурсію виставковим залом архіву. Керівництво ДАЛО мали можливість ознайомитись з роботою реставраційної майстерні архіву, роботою сучасних сканерів для виготовлення цифрових копій широкоформатних документів та карт різних епох.  

            Були налагоджені передумови для тісної співпраці між Вроцлавським університетом, Державним архівом у Вроцлаві, та Державним архівом Львівської області, попередньо обговорені основні засади проекту “ Альма матер Леополіенсіс. Діяльність Львівської гуманістики 1661-1946р.”. В результаті  проведення такого проекту архів отримає цифрові копії сканованих документів, що дає можливість поповнити фонд використання та використовувати у дослідницьких цілях копії документів. а не оригінали.

Використовувати отриманий досвід в галузі впровадження сучасних європейських технологій, зберігання та реставрації документів різних епох; дослідження в галузі  джерелознавства та архівної справи, які були презентовані в ході зустрічей з директорами Державного архіву у Вроцлаві, архівів Університету та Вроцлавської політехніки.

Подібні міжнародні зустрічі дають можливість поширювати та поглиблювати міжнародні зв'язки в галузі архівної справи, досліджень та використання історичних джерел, обмінюватися досвідом, набувати нових знань в галузі архівної справи для впровадження в роботу ДАЛО.

випадковий матеріал
Колекція документів ОУН-УПА