UA
EN
RU
18 листопада 2016

     17 листопада 2016 року у приміщенні Центрального державного історичного архіву у м.Львові, що розташований за адресою м. Львів, пл. Соборна, 3а, відбулась презентація книги "Йосип Олеськів. Життя та діяльність". Під час якої виступили упорядники книги: Зіновій Яворівський, Степан Качараба та Василь Кучерук які розповіли багато цікавого з історії першого етапу еміграції до Канади, вклад українців у освоєння терен та розвиток соціально – економічної та культурної сфер Канади, життя української громади Канади початку XXI ст., а також багато цікавих моментів з життя та діяльності непересічної постаті у наукових колах Східної Галичини кінця XIX – першої половини XX ст. Йосипа Олеськіва. Вони також розповіли про найцікавіші моменти, які виникали під час написання книги.

   У рамках презентації книги "Йосип Олеськів. Життя та діяльність", було відкрито тематичну виставку "Перша хвиля української еміграції до Канади", присв'ячену 125-річчю української еміграції до Канади. На ній були представлені документи, світлини, книги та тогочасна преса, які відображали, як причини, які зумовили переселення українського населення Східної Галичини до Канади, життя та діяльність як перших поселенців так і української громади Канади у першій половині XX ст.

   У заході взяли участь заступник голови – керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Христина Береговська, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, ректор Національного університету ім. І. Я. Франка Володимир Мельник, працівники Державного архіву Львівської області та Центрального державного історичного архіву у м.Львові, діячі культури, науковці, засоби масової інформації.

випадковий матеріал
Примірник польського часопису «Szaniec», №8, 23.06.1944